lt

Projektas:

SAIFE (Saugumas naudojant dirbtinį intelektą maisto pramonės sektoriui)

Iššūkiai

Didžiausias žmogaus lūkestis yra jaustis saugiu. Kiekvienas iš mūsų nori ryte išėjęs į mokyklą, universitetą ar darbą grįžti į jaukius namus, kuriuose laukia besišypsanti šeima. Deja, kartais įvairios nenumatytos aplinkybės šį saugumo ir ramybės jausmą iš mūsų atima. Nemalonu pripažinti, tačiau kartais to priežastimi tampa nenumatyti atsitikimai darbe. Dar nemaloniau yra tai, kad maisto sektorius yra antroji daugiausiai tokių incidentų turinti pramonės šaka. Todėl būtina imtis pažangių sprendimų, kurie keistų šią padėtį.

Sprendimas

SAIFE projekto, kurančio dirbtiniu intelektu grįsta testavimų erdvę saugiai maisto produkcijos darbo aplinkai, tikslas yra padidinti maisto pramonėje intralogistinių pervežimų saugumą naudojant optines sistemas (RTL).

Pasitelkiant algoritmą integruojančius neuroninius tinklus bus galima išmatuoti daviklių duomenis bei nustatyti žmonių ir objektų vietą.

Dirbtinio intelekto jutikliai leis realiu laiku aptikti ir rasti tiek darbuotojus, tiek transporto priemones. Negana to, tais atvejais, kai galimo susidūrimo zona nebus matoma, SAIFE įspės vairuotojus apie įvykio pavojų garsiniais ir vaizdiniais signalais.

Teigiamas poveikis

SAIFE spręs opią sektoriaus problemą, nes leis reikšmingai sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių bei išlaikyti aukštus higienos standartus be neigiamos įtakos kokybei, efektyvumui ir saugiai gamybai. Be to, stiprėjant saugai gerės ir gamybos procesų pelningumas, kadangi sumažinus nelaimingus atsitikimus sumažės nuostoliai bei atliekos. Galiausiai, naudojantis dirbtiniu intelektu bus skatinama žiedinė ekonomika, kuri pagerins gamybos grandinių efektyvumą.

Testavimų erdvė Lietuvoje

Lietuvoje technologija bus išbandoma didžiausioje ir moderniausioje dribsnius ir granolą gaminančioje įmonėje „Grainmore”, kurioje bus instaliuoti sensoriai ir atlikti bandymai.

„Grainmore“ yra įvairių grūdų perdirbimo ir probiotikų gamybos įmonė, kuri naudoja pažangiausius technologinius metodus, leidžiančius sukurti ir klientams pasiūlyti natūralius ir saugius aukščiausios kokybės produktus. Be to, įmonė didelį dėmesį skiria aplinkosaugai.

Projekto partneriai

TU Braunschweig – seniausias Vokietijos technikos universitetas ir TU9 narys. Šio universiteto mokslinių tyrimų profiliui būdingi ilgalaikiai tarpdisciplininiai bei įvairių fakultetų mokslinių tyrimų aljansai.

Artificial Intelligence Talentum – inovacijų ir plėtros laboratorija, įgyvendinanti inovatyviaus projektus. Įmonės kuriami dirbtiniu intelektu paremti sprendimai palengvina ir automatizuoja sprendimų priėmimą įvairiose taikymo srityse.

ART21 (Piloto Lietuvoje koordinatorius) – agro ir maisto technologinių inovacijų dirbtuvės, kuriančios žemės ūkio ir maisto sektoriaus ateitį formuojančius sprendimus.

The University of Twente – vienas iš keturių pagrindinių technologijų universitetų Nyderlanduose. Šis universitetas turi ilgą bendradarbiavimo su privačiomis kompanijomis ir viešosiomis įstaigomis istoriją.

Open Hybrid LabFactory – naujo bendradarbiavimo modelio rezultatas, kuris įgalina bendrus tyrimus ir plėtrą. Jų pagrindinis dėmesys yra skiriamas medžiagų ir gamybos technologijų kūrimui.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT837290000008467114