lt

Projektas:

ETHIChain

Iššūkiai

Visi esame susidūrę su situacija, kai užsisakę norimą prekę vėliau supratome, kad gavome ne tai, ko tikėjomės. Tokie atvejai neabejotinai mažina mūsų pasitikėjimą prekybininkais bei kuria įtarią atmosferą visuomenėje. Nors ir sunku tuo patikėti, tačiau maisto sukčiavimo rinka pasaulyje vertinama net 15 mlrd. dolerių, o sudėtinga maisto tiekimo grandinė paverčia maisto sektorių dar labiau pažeidžiamu. Tai skaudžiai atsiliepia veganams bei tiems, kurie dėl religinių įsitikinimų valgo tik halal ar košerinį maistą, kadangi šioms grupėms paprasčiausia tapti nesąžiningų pardavėjų aukomis. Galimybė patikimai autentifikuoti maistą stipriai prisidėtų prie maisto sukčiavimo problemos sprendimo ir didintų vartotojų pasitikėjimą Europos maisto sistema.

Sprendimas

Šio projekto metu kuriamas sprendimas orientuojasi į sparčios ir lengvai nešiojamos DNR analizės sistemos kūrimą, kuri gebėtų patikrinti, ar veganiškame, halal ar košeriniame maiste nėra nepageidaujamų maisto produktų pėdsakų. Tai padėtų vartotojams išvengti maisto sukčiavimo atvejų. Be to, gauti skaitmeniniai rezultatai bus tiesiogiai integruojami į produkto atsekamumo sistemą.

Tokia sistemų tarpusavio sinergiją padidins vartotojų pasitikėjimą tais prekių ženklais, kurie bus pritaikyti prie šių novatoriškų maisto produktų autentiškumo tikrinimo sprendimų. Draugiška galutiniam vartotojui atsekamumo sistema leis visuomenei pajusti maisto pramonės pastangas užtikrinti skaidresnę maisto gamybą ir prekybą.

ETHIChain projekto metu bus:

  • Sukurta DNR analize pagrįstų autentiškumo rinkinių serija, kuri padės nustatyti: 1) galimą gyvūninio maisto buvimą veganiškame maiste; 2) kiaulienos DNR halal maiste; 3) kiaulienos, asilų ir arklių DNR košeriniame maiste.
  • Siekiant objektyviai nustatyti esamą situaciją, bus išsamiai įvertinti veganiški, halal ir košeriniai produktai, parduodami Europoje ir Izraelyje.
  • Sukurta skaitmeninė sistema, sensorinėmis technologijomis tikrinanti maisto autentiškumą ir renkanti informaciją, kurią galėtų tiesiogiai perduoti į patentuotą produktų atsekamumo sistemą.

Projektą įgyvendina

AZTI (Pagrindinis projekto koordinatorius) – mokslą į rinkos sprendimus transformuojanti įmonė. Ji kuria tvarius produktus, paslaugas ir verslo iniciatyvas, kuriomis siekia suaktyvinti pramonės struktūrą atkuriant ir išsaugant gamtos išteklius.

ART21 – agro ir maisto technologinių inovacijų dirbtuvės, kuriančios žemės ūkio ir maisto sektoriaus ateitį formuojančius sprendimus.

Izraelio technologijų institutas „Technion“ – mokslo ir technologijų tyrimų universitetas, kurio tikslas – skatinti Izraelio ir žmonijos pažangą kuriant žinias bei puoselėjant žmogiškąjį kapitalą ir lyderystę. Šis institutas yra pasaulinis tiek tradicinių, tiek ir naujųjų inžinerijos sričių pradininkas.

Bolonijos universitetas – visapusiškas mokslinių tyrimų universitetas, skiriantis daug dėmesio tarpdisciplininiam tarpkultūriniam požiūriui ir ryšiui tarp mokslinių tyrimų ir mokymo. Šis universitetas pasižymi stipriais tarptautiniais ryšiais ir jungia daugybę partnerysčių tarp verslo, privačių ir viešųjų institucijų.

SwissDeCode – įmonė, kuri specializuojasi maisto kokybės ir autentiškumo nustatymo srityse.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947